نماز وحدت در سالروز حماسه و ایثار 29 دی ماه _ مدرسه دامن پاک - مسجد الغدیر-(1395/10/29)

پیغام خطا

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls در _menu_load_objects() (خط 579 از /home2/lenjanir/public_html/includes/menu.inc).

در راستای احیای فرهنگ نماز در بین نونهالان و آینده سازان شهرستان زرین شهر و و اجرای مصوبات قرارگاه فرهنگی نماز وحدت مدرسه دامن پاک در مسجد الغدیر زرین شهر به امامت حجت الاسلام باقریان امام جمعه محترم شهرستان برگزار گردید .در حاشیه این مراسم که  با 29 دی ماه ، گرامیداشت سالروز حماسه و ایثار در شهرستان زرین شهر مصادف گردیده بود حاج آقای باقریان بیاناتی بصیرت بخش در همین راستا ابراز داشتند که گزیده آن به شرح زیر است:

 در زمان دفاع مقدس کسی دنبال پست و مقام نبود و همین یک دلی و و اتحاد باعث افتخار آفرینی و خلق حماسه ای ماندگار شد که دنیا را به وحشت انداخت و این روز ها ، روزهای مهمی است ، چرا چون کسانی که روز ها و شب ها  آن همه عظمت آفرین شدند طبیعتا عده ای شان هم به آرزوی خود رسیدند،آرزوی یک کبوتر دور افتاده از لانه چیه ؟ آرزویش رسیدن به لانه است ، امام حسین دست آنها را گرفت و با خدا آشنایشان کرد و این شد که شهادت تنها آرزو و خواست قلبی شان شد.

شهادت ، نه  اینکه از سر سهل انگاری کشته شوند و اگر اینگونه باشد که آن ارزش واقعی ش را ندارد و شهادت یعنی اینکه با شهامت و معرفت قدم به میدان بگذارند و در نهایت همنشین ابوالفضل (ع) بشوند. این چنین شد که روزی تاریخی در شهر ما رقم خورد . روزی که همه شهر اعم از مغاز ها و ادرات و کارخانه ها به صورت تعطیل و یا نیمه تعطیل در آمده بود و فضای حاکم بر شهر به نحوی بود که به محض خارج شدن  از خانه متوجه خاص بودن و تفاوت این روز با سایر روز ها می شدیم ، روزی که اکثر افراد یک مقصد  و هدف را داشتند حرکت به سمت فلکه ورودی شهر و جشن استقبال و بزرگداشت از پیکر مطهر 45 شهید گلگون کفن شهرستان لنجان که به دور از هرگونه تعصب نژادی و محلی جان خود را برای دفاع از کشور و دین و شرف شان فدا کرده بودند،

چرا گفتم جشن ؟ چون آنروز روز شهامت و عظمت بود ، روزی بود که بچه هامون دیگه نمیترسیدند چون ته دلشان از وجود اینچنین پهلوانانی قرص بود . روزی همه  شادمان بودند از ترسی که وجود دشمنانمان را فراگرفته بود دشمنی که خوار و ذلیل شده بود و روزه بیست و نهم  دی ماه یک چنین روزی بود  روزه عزت و عظمت حماسه و ایثار عزیزانی که حتی محل زندگی و عبورشان هم تحت تاثیر بزرگی و منش آنها  تا به امروز پهلوان پرور مانده است ، پیام زنده ی  آنان برای همه نسل ها این است که شما هم تلاش کنید و نترسید و تلاش کنید به یاری خدا شما هم نتیجه خواهید گرفت و زمینه سازان ظهور منجی صاحب زمان را فراهم خواهید کرد و علت نام گذاری این روز به نام حماسه و ایثار این بود که بیان شد و انشاء الله  هم  برای همیشه باقی بماند و یاد مان باشد به روز هایی که هیچ چیز نداشتیم  و به یاری خدا به  کجا رسیدیم

نظرات (3)

نظر خود را ثبت کنید.